سند چشم انداز شهرداری

سند چشم انداز شهرداری سین

 

شهر سین یکی از مهمترین کانونهای تاریخی، استان اصفهان هست که علیرغم آنکه در رهگذر تاریخ، ردپای خود را به روشنی و وضوح بر جای گذارده؛ در موازنه های مدیریتی – سیاسی اخیر نقش اثرگذاری ندارد. با توجه به اینکه شهرستان گز و برخوار در برخی از عرصه های اقتصادی غنی بوده، ولیکن اقتصاد خدمات محور در آن توسعه یافتگی لازم را نداشته و خدمات ارائه شد آن از کیفیت مطلوب برخوردار نیست، رسالت شهرداری سین، کمک به توسعه پایدار صنعت گردشگری و اقتصادی منطقه، از طریق تأمین نیازهای گردشگران ملی و منطقه ای در زمینه محصولات گردشگری و خدمات اقامتی، با کیفیتی مطلوب و با بهرهبرداری بهینه از منابع انسانی، طبیعی و با استفاده از تکنولوژی مناسب و رعایت ملاحظات ایمنی و حفظ سلامت محیط زیست است .
شهر سین در حال حاضر به لحاظ بهره مندی از زیرساختهای اجتماعی، اقتصادی، کالبدی، فرهنگی و گردشگری از وضعیت مناسبی برخوردار نیست. با این وجود رویکرد مدیریت شهری و نیل آن به توسعه شهر از طریق برنامه ریزی اصولی بر آن شده است که اقداماتی در جهت بهبود چشم انداز پیش روی این شهر انجام دهد. سند چشم انداز شهر سین گواه بر این امر است.

سند برنامه راهبردی شهر سین دربرگیرنده ی چشم انداز، اهداف کلان، راهبردها، طرحهای کلیدی، شاخصهای عملکرد و پیامدهای مورد انتظاری است که مدیریت شهری در 7 سال آینده بر آن متمرکز خواهد بود. این برنامه راهبردی، بیشتر یک جهت گیری و تمرکز بر موضوعات و مسائلی را مطرح می کند که برای پیشرفت شهر و بهبود وضعیت آن دارای اهمیت حیاتی است. بر اساس طرح فوق چشم انداز 1404 شهر سین به شرح زیر میباشد:

سین، شهری است:

1) پیشرو در بازآفرینی فضای شهری با پیروی از « الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت »

2) خلاق در صنعت گردشگری تجربه محور و بوم گردی

3) برخوردار از امکانات رفاهی و خدماتی جذاب و ارزش محور

4) با مردمانی با نشاط، فرهیخته، مشارکت جو همراه با روحیه ایثار و شهادت

5) با اصالت و هویت مند، عامل به باورهای دینی، برادری و برابری

6) دارای جایگاه برتر گردشگری مذهبی در استان اصفهان

جهت تحقق چشم انداز فوق چهار هدف کلان به شرح زیر تدوین شده است.

هدف کلان 1: افزایش درآمدهای پایدار

هدف کلان 2: افزایش برخورداری عموم شهروندان از خدمات متعادل و متوازن

هدف کلان 3: افزایش سطح آگاهی و سرمایه اجتماعی

هدف کلان 4: توسعه بهرهور منابع سازمانی بارویکرد پایداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 + سه =

فهرست