اطلاعات جغرافیایی شهر

اطلاعات جغرافیایی شهر

شهر سین از توابع شهرستان برخوار در استان اصفهان می باشد که در 10 کیلومتری شمال شهر اصفهان در شهرستان برخوار و همجوار با شهرهای دستگرد، گز و گرگاب واقع شده است. سین در سال 1391 با تصویب وزارت محترم کشور به شهر تبدیل شد و در حال حاضر در تقسیمات کشوری به عنوان شهر سین آمده است این شهر دارای 1089 هکتار حریم و 187 هکتار محدوده می باشد.

شهر سین از نظر جغرافیایی در موقعیت … درجه و … دقیقه طول شرقی و … درجه و … دقیقه عرض شمالی واقع شده است. این شهر از شمال ابتدا به ………………………………. و سپس به ……………………………….، از غرب به ………………………………. و سپس به ……………………………….، از جنوب به ………………………………. و سپس به ……………………………….، و از سمت شرق به ………………………………. و سپس به ………………………………. محدود میگردد.

توپوگرافی شهر

شهر ……….. یک شهری با مشخصات توپوگرافی………….. و به طور متوسط دارای ارتفاع ….. متر از سطح دریا است.

وضعیت اقلیمی

استان اصفهان دارای 86 نوع اقلیم متفاوت است که در این میان، اکثر بخشهای شهرستان برخوار در اقلیم خشک و بسیار گرم با تابستانهای گرم قرار می گیرد.

خاک شهر

مطالعات میدانی نوع خاک شهر سین را مناسب و وبدون هیچ گونه محدودیتی شناسایی کرده است که در صورتی که آب کافی یرای کشت فراهم باشد این منطقه مناسب برای کاشت انواع کشت های سازگار با محیط می باشد.

ذخایر گیاهی و جانوری

مطالعات میدانی ذخایر گیاهی خاص و ویژه ای را برای شهر گزارش نداده است. تنها جانورانی چون روباه، شغال و جوجه تیغی را می توان از ذخایر جانوری شهر برشمرد که در باغات و مزارع  سطح شهر یافت می شوند.

اطلاعات هواشناسی

مطابق با گزارشات ایستگاه های هواشناسی متوسط سالانه دمای روزانه شهرستان برخوار 14/2 درجه سانتیگراد و میانگین سالانه حداکثرهای روزانه 20/5 درجه سانتی گراد و میانگین سالانه حداقل های روزانه 4/2 درجه سانتی گراد می باشد. بارندگی در منطقه بسیار ناچیزاست، به طوریکه پرباران ترین ماهها در فروردین و اردیبهشت با میانگین 47/4 میلیمتر و کم بارانترین ماه ها شهریور و مرداد و مهر با میانگین 1/65 میلیمتر بوده است. متوسط بارش سالانه در ایستگاه میمه 163 میلیمتر می باشد که فصل بهار با 73 درصد از مجموع بارندگی پربارانترین فصل سال و فصل تابستان با 5 درصد از بارش کل، کم بارانترین فصل می باشد. رژیم بارندگیها در این شهرستان عمدتاً مدیترانهای است به این مفهوم که فصل خشک در مجموع منطبق بر تابستان و نیمه گرم سال و فصل بارش متمرکز بر نیمه سرد سال است و بیشتر از 90 درصد بارندگیها در فاصله ماههای آبان تا اردیبهشت ماه نازل می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × 3 =

فهرست